Zespół ruzica

Na Brześcach zakwitła bałkańska róża

19 maja ukazał się w internecie singiel pt: „Śpij” będący zapowiedzią pierwszego albumu zespołu „Ruzica”.

Pojawienie się w naszej gminie zespołu grającego muzykę zainspirowaną twórczością Gorana Bregovicia jest niemałym zaskoczeniem. Do momentu wydania singla o istnieniu grupy wiedzieli nieliczni mieszkańcy oraz muzycy wchodzący w skład zespołu. Niecodzienny jest również repertuar wykonywany przez orkiestrę a także instrumenty, na których wykonywane są utwory.

 

Grupa „Ruzica” (wyraz w j. serbskim oznacza różę) powstała z inicjatywy mieszkańców Brześć Doroty i Christiana Broniarz oraz Jarka Kucharczyka i Miłosza Gawryłkiewicza. Państwo Broniarz wygospodarowali w swoim mieszkaniu salę do ćwiczeń dla 9 osobowego zespołu.

Charakterystyczną cechą brzmienia „Ruzicy” jest przewaga instrumentów dętych. W zespole rolę popularnej gitary basowej przejęła tuba, zamiast perkusji mamy darabukę i wielki bęben, w miejsce gitary wszedł turecki instrument baglama saz oraz mandolina. Rolę popularnych instrumentów harmonicznych (instr. klawiszowe) przejęły instrumenty dęte. Całość brzmi wyjątkowo świeżo i oryginalnie.

Chcemy, aby RUZICA stała się zespołem eksportowym promującym na wysokim poziomie artystycznym Polskę oraz Europę na całym świecie, ale także nasz region. Poprzez doświadczenie całej grupy, a zarazem każdego muzyka z osobna biorącego udział w naszym projekcie jesteśmy w stanie zapewnić, że nasz album będzie bardzo wartościowym i nietuzinkowym produktem. Ciekawym dla ucha i ambitnym muzyczniezaznacza lider zespołu, Christian Broniarz.

Komentarz do artykułu “Na Brześcach zakwitła bałkańska róża”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *