Niespodziewana zmiana: dwoje radnych zmienia klub

KWW Nasza Gmina – Nasz Powiat poinformował, że dwójka radnych, Czesława Książek i Robert Kornberg, wybranych z jego list do rady powiatu, postanowiła zmienić barwy klubowe i dołączyła do klubu Platformy Obywatelskiej.

Oboje radni, wybrani z terenu naszej gminy, zdecydowali się na ten krok, wprowadzając zmiany w układzie sił w radzie powiatu – rządząca powiatem PO ma w radzie zdecydowaną większość. W przypadku radnej Czesławy Książek, były już pewne przesłanki, że taka zmiana może nastąpić. W II turze wyborów na burmistrza, świeżo upieczona radna poparła kontrkandydata swojej wieloletniej koleżanki z klubu Bezpartyjni Naszej Gminy.

Po przetasowaniach składy klubów przedstawiają się następująco: klub Platformy Obywatelskiej liczy teraz 17 radnych, podczas gdy klub Nasza Gmina – Nasz Powiat zmniejszył się do 5 radnych w 29-osobowej radzie.

W Radzie Powiatu Cz. Książek i R. Kornberg pokierują pracami Komisji Edukacji, Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji – przewodniczącym został R. Kornberg, stanowisko wiceprzewodniczącego przypadło w udziale Cz. Książek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *