Most w Górze Kalwarii

Wahadłowo na moście

Przez najbliższe półtora miesiąca na moście w Górze Kalwarii będą prowadzone prace remontowe. Czy czeka nas paraliż komunikacyjny miasta?

W dniach od 30 kwietnia do 6 maja w godzinach od 7:00 do 18:00 będzie obowiązywał ruch wahadłowy, a dopuszczalna prędkość zostanie ograniczona do 50 km/h. Od 7 maja do zakończenia prac przez całą dobę dostępny będzie tylko jeden z pasów ruchu.

W związku z faktem, że most jest jednym z „wąskich gardeł” w ruchu drogowym na terenie naszej gminy należy spodziewać się znacznych utrudnień na ulicach Góry Kalwarii. Dotychczas każde zdarzenie drogowe, które ograniczało przepustowość mostu powodowało gigantyczne korki na terenie miasta oraz na Drogach Krajowych nr 50 i 79. Trudno sobie wyobrazić, by całodobowe ograniczenia w ruchu nie miały wpływu na problemy z poruszaniem się po drogach naszego miasta. Przypominamy również, że ul. św. Antoniego jest nieprzejezdna – popularny wśród kierowców objazd został wyłączony z ruchu w związku z budową obwodnicy miasta.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała, że okresowa konserwacja obejmie łożyska i dylatacje mostu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *