Telewizorem w inspektora

Wyjątkową agresją w stosunku do inspektorów fundacji Animal Rescue Poland wykazała się jedna z mieszkanek Góry Kalwarii.

W sobotę, 21 kwietnia pracownicy Fundacji odebrali zgłoszenie od Straży Miejskiej o psie przywiązanym do drzewa na terenie piaskarni w Górze Kalwarii. Pies został zabrany do schroniska na Paluchu, a inspektorzy rozpoczęli poszukiwania właścicieli czworonoga. Apel zamieszczony w serwisach społecznościowych i na stronie Fundacji doprowadził do szybkiego ustalenia właścicieli zwierzęcia. W trakcie poszukiwań podejrzanych osób inspektorzy odwiedzili potencjalnych właścicieli. Gdy w trakcie rozmowy kobieta zorientowała się, że pracownicy fundacji wiedzą o porzuconym psie wpadła w szał. W kierunku inspektorów rzucała domowym sprzętem w tym doniczką, pilotem, dekoderem, telewizorem, krzesłem i szafką, na której stał chwilę wcześniej telewizor, po czym opluła inspektorów. Na koniec sfrustrowana kobieta wybiła pięścią szybę w oknie swojego mieszkania.

W związku z agresywnym zachowaniem na miejsce zdarzenia został wezwany patrol policji. Fundacja zgłosiła w prokuraturze zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa z art. 6 ust 2 pkt. 11 Ustawy o Ochronie Zwierząt polegającym na porzuceniu zwierzęcia. O dalszych losach krewkiej kobiety zdecyduje prokuratura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *