Podpisanie umowy w hotelu Koszary

Na praktyki do koszar

5 kwietnia w hotelu Koszary parafowane zostało porozumienie, na mocy którego uczniowie z dwóch górskokalwaryjskich szkół będą mogli odbywać praktyki w obiektach grupy Arche. Umowa o współpracy została podpisana przez dyrektorów szkół oraz wicestarostę Arkadiusza Strzyżewskiego i prezesa grupy Arche Władysława Grochowskiego.

Podpisana umowa była kolejnym krokiem starostwa i dyrekcji szkół w kierunku poszerzania oferty kształcenia dla uczniów (pod koniec marca podpisano podobną umowę z hotelem Sielanka w Warce, w którym podczas zawodów Euro 2012 zamieszkała reprezentacja Chorwacji).

Zarówno dyrektorzy, jak i władze powiatu podkreślali, że zależy im na tym, by uczniowie mogli zdobywać doświadczenie w najlepszych obiektach w kraju. Praktyki w placówkach grupy Arche to szansa dla młodzieży na zapoznanie się z warunkami pracy w jednej z czołowych grup deweloperskich w Polsce. Uczniowie szkoły gastronomicznej będą mieli szansę na poznawanie tajników zawodowych w kilku hotelach należących do grupy, z kolei młodzież z budowlanki przekona się, jak wygląda praca nie tylko na największych budowach w kraju, ale również w biurze projektowym należącym do grupy. Jak podkreślił wicestarosta Strzyżewski, władze powiatu chcą, by szkoła budowlana kształciła nie tylko murarzy, ale również dawała szansę na pracę w zawodzie architekta.

Po podpisaniu umowy nastąpiło zwiedzanie hotelu Koszary, po którym oprowadził zgromadzonych sam prezes Grochowski. O tym, że w szkołach uczą się pasjonaci kierunków, można było przekonać się, obserwując młodzież. Uczniowie z budowlanki z uwagą przyglądali się rozwiązaniom architektonicznym, natomiast młodzież z gastronomika z trudem opuszczała hotelową kuchnię.

W trakcie zwiedzania prezes grupy Arche poinformował, że hotel rozpocznie pracę w połowie kwietnia. Jeśli kwietniowe testy wypadną pomyślnie obiekt, zostanie udostępniony gościom na początku maja.

Odwiedziny w hotelu stały były dobrą okazją by zapytać o drugi budynek, w którym zamieszkać mają repatrianci z terenów byłego ZSRR. Prezes Grochowski poinformował, że pierwsze rodziny już są w Polsce i tymczasowo mieszkają w Konstancinie. Jeśli nie wystąpią dodatkowe komplikacje w trakcie prac wykończeniowych pierwsi przybysze ze wschodu, pojawią się w Górze Kalwarii w ciągu najbliższego miesiąca.

Kantyna w Hotelu Koszary w Górze Kalwarii

Pokój w hotelu Koszary - w Górze Kalwarii

Korytarz hotelowy - hotel Koszary w Górze Kalwarii

Pokój w hotelu Koszary w Górze Kalwarii

Wejście do hotelu Koszary w Górze Kalwarii

Klatka schodowa hotelu Koszary w Górze Kalwarii
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *