Mieszkańcy nie chcą imigrantów

24 stycznia o godzinie 13:00 pod miejskim ratuszem mieszkańcy naszej gminy będą protestować przeciwko umieszczeniu w ośrodku w Lininie imigrantów z Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie Rodzin Polska Pamięć i Tożsamość z Góry Kalwarii oraz środowiska narodowców organizują protest, by wymóc na rządzie rezygnację z planów umieszczenia na terenie naszej gminy grupy imigrantów z Bliskiego Wschodu.

13 stycznia, na zaproszenie posła Roberta Winnickiego z ruchu Kukiz 2015, w konferencji poświęconej relokowaniu imigrantów z krajów Unii udział wzięli przedstawiciele mieszkańców Góry Kalwarii. W trakcie wystąpienia wyjaśniono, że protest jest odpowiedzią na pojawiające się w mediach „wrzutki” o tym, że w Lininie mają znaleźć schronienie imigranci. Organizatorzy protestu są przekonani, że medialne doniesienia mają na celu sprawdzenie reakcji okolicznych mieszkańców na plany umieszczenia w ośrodku przybyszów z Afryki i chcą, by o ich sprzeciwie wobec zamierzeń rządu dowiedziała się cała Polska.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *