Niedziela palmowa w Górze Kalwarii

W palmową niedzielę w Górze Kalwarii poczuć będzie można klimat nowojerozolimskiego sanktuarium Męki Pańskiej.

Od rana do Godziny 15:00 pomiędzy kościołami „Na Górce” i parafialnym odbywać się będzie Jarmark Wielkanocny organizowany przez Urząd Miasta i Gminy. Na straganach kupić będzie można zdrową żywność, ozdoby świąteczne oraz inne produkty regionalne wytwarzane przez lokalnych rzemieślników.

O godzinie 15:00 rozpocznie się reaktywowane 5 lat temu Misterium Męki Pańskiej. Na ulicach miasta odegrane zostaną ostatnie chwile życia Mistrza z Nazaretu. Przedstawienia misteryjne nawiązują do tradycji Nowej Jerozolimy, w której obchody Wielkiego Tygodnia połączone były z odgrywaniem poszczególnych scen drogi krzyżowej oraz procesjami śladami umęczonego Jezusa. Tradycja misteriów w Górze Kalwarii sięga początków istnienia miasta, które było jednym z najważniejszych ośrodków kultu Męki Pańskiej w Polsce.

Informacja dla kierowców:

13 kwietnia w godzinach 7:00 – 17:00 nastąpi reorganizacja ruchu drogowego. Z użytku zostanie wyłączony obszar pomiędzy kościołami. Wszystkich udających się na Jarmark, Misterium oraz Msze święte prosimy o pozostawienie samochodów na placu manewrowym dawnej jednostki wojskowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *