Nie będzie placu zabaw przy Dominikańskiej

Otwarty w zeszłym roku plac zabaw przy ulicy Dominikańskiej stał się obiektem agresji nieznanych sprawców.

O zdarzeniu poinformował policję dozorca. Otwierając rano furtkę zauważył wyłamany zamek oraz uszkodzone zabawki. Jak się okazało wandalom przeszkadzały również kosze na śmieci oraz chodniki – kostka brukowa została porozrzucana po całym terenie.

Przybyli na miejsce zdarzenia funkcjonariusze policji przypuszczają, że na terenie obiektu doszło libacji alkoholowej a później w wyniku nieporozumienia do bójki. Policja zabezpieczyła już nagrania z monitoringu miejskiego oraz poszukuje świadków zdarzenia.

Oburzenia nie był w stanie ukryć wiceburmistrz Jan Wysokiński, który w zeszłym roku był odpowiedzialny za prace przy budowie placu. Z jego relacji wynika, że przynajmniej do połowy wakacji plac będzie wyłączony z użytku. W tej chwili trudno powiedzieć czy uda się zreperować uszkodzone sprzęty. Jeśli naprawa nie będzie możliwa, gmina w tym roku nie będzie w stanie przywrócić funkcjonowania obiektu z uwagi na konieczność zakupu atestowanych zabawek i ponownego dopuszczenia obiektu do użytku przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego.

Apelujemy do wszystkich mogących pomóc w wykryciu sprawców tej bezmyślnej dewastacji wspólnego mienia o skontaktowanie się z miejscowym komisariatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *