Wkrótce rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli

Góra Kalwaria dołączyła w tym roku do gmin, które prowadzą wyłącznie elektroniczny nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice będą mogli korzystać z systemu od 24 lutego.

Elektroniczna rekrutacja dotyczy dzieci, które do tej pory nie uczęszczały do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w naszej gminie. Jeżeli kilkulatek w ubiegłym roku był już przedszkolakiem w którejś z publicznych placówek, jego rodzice do 17 lutego w odpowiednim przedszkolu/oddziale przedszkolnym muszą złożyć pisemne oświadczenie o tym, że chcą, aby w kolejnym roku opieka wychowawcza nad ich pociechą była kontynuowana.

Otwarcie naboru i spotkanie dla rodziców

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 będzie przeprowadzona z wykorzystaniem aplikacji Nabór Przedszkola firmy VULCAN. Od 24 lutego (od godz. 8.00) na stronie www.gorakalwaria.przedszkola.vnabor.pl rodzice będą mieli możliwość składania wniosków o przyjęcie ich dzieci do przedszkola/oddziału przedszkolnego. Etap wprowadzania wniosków oraz składania dokumentów w wersji papierowej do placówki pierwszego wyboru zakończy się 13 marca o godz. 15.00.

Także 24 lutego o godz. 19.00 w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących (ul. ks. Sajny 16) odbędzie się spotkanie dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej o ofercie poszczególnych publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych (i mają związane z tym pytania). Będzie można także dowiedzieć się wszystkiego o elektronicznej rekrutacji.

Lista zakwalifikowanych oraz nabór uzupełniający

3 kwietnia o godz. 15.00 na stronie www.gorakalwaria.przedszkola.vnabor.pl zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do poszczególnych placówek. Następnie w dniach 6-8 kwietnia rodzice będą musieli w konkretnej placówce złożyć oświadczenie potwierdzające, że chcą aby ich dziecko uczęszczało do przedszkola/oddziału przedszkolnego, do którego zostało przyjęte.

W dniach 16-27 kwietnia odbędzie się rekrutacja uzupełniająca, również elektroniczna.

Komentarz do artykułu “Wkrótce rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *