Wkrótce rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli

Góra Kalwaria dołączyła w tym roku do gmin, które prowadzą wyłącznie elektroniczny nabór do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Rodzice będą mogli korzystać z systemu od 24 lutego.

Elektroniczna rekrutacja dotyczy dzieci, które do tej pory nie uczęszczały do samorządowych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w naszej gminie. Jeżeli kilkulatek w ubiegłym roku był już przedszkolakiem w którejś z publicznych placówek, jego rodzice do 17 lutego w odpowiednim przedszkolu/oddziale przedszkolnym muszą złożyć pisemne oświadczenie o tym, że chcą, aby w kolejnym roku opieka wychowawcza nad ich pociechą była kontynuowana.

Otwarcie naboru i spotkanie dla rodziców

Rekrutacja na rok szkolny 2020/2021 będzie przeprowadzona z wykorzystaniem aplikacji Nabór Przedszkola firmy VULCAN. Od 24 lutego (od godz. 8.00) na stronie www.gorakalwaria.przedszkola.vnabor.pl rodzice będą mieli możliwość składania wniosków o przyjęcie ich dzieci do przedszkola/oddziału przedszkolnego. Etap wprowadzania wniosków oraz składania dokumentów w wersji papierowej do placówki pierwszego wyboru zakończy się 13 marca o godz. 15.00.

Także 24 lutego o godz. 19.00 w sali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących (ul. ks. Sajny 16) odbędzie się spotkanie dla rodziców, którzy chcą wiedzieć więcej o ofercie poszczególnych publicznych przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych (i mają związane z tym pytania). Będzie można także dowiedzieć się wszystkiego o elektronicznej rekrutacji.

Lista zakwalifikowanych oraz nabór uzupełniający

3 kwietnia o godz. 15.00 na stronie www.gorakalwaria.przedszkola.vnabor.pl zostanie opublikowana lista dzieci zakwalifikowanych do poszczególnych placówek. Następnie w dniach 6-8 kwietnia rodzice będą musieli w konkretnej placówce złożyć oświadczenie potwierdzające, że chcą aby ich dziecko uczęszczało do przedszkola/oddziału przedszkolnego, do którego zostało przyjęte.

W dniach 16-27 kwietnia odbędzie się rekrutacja uzupełniająca, również elektroniczna.

Komentarz do artykułu “Wkrótce rusza rekrutacja do publicznych przedszkoli”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *