GDDKiA podpisała umowę na budowę obwodnicy Góry Kalwarii

Po wielu latach pokonywania niezliczonych przeszkód Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad udało się podpisać umowę na budowę obwodnicy Góry Kalwarii!

Data 4 IV 2016 przejdzie niewątpliwie do historii naszego miasta. O budowie obwodnicy miasta mówiło się od dziesięcioleci. Kolejne rządy obiecywały realizację inwestycji, by po kilku miesiącach wycofywać się z danego mieszkańcom słowa. Niezliczone były też powody przesuwania terminów kolejnych rozstrzygnięć. Raz brakowało pieniędzy, innym razem firmy zasypały urzędników lawiną pytań, na które trzeba było odpowiedzieć. Po wyłonieniu wykonawcy doszło do kolejnego opóźnienia, gdyż prokuratura podejrzewała firmy biorące udział w przetargu o zmowę cenową. Podpisana dziś umowa zbliżyła nas do celu w stopniu nieporównywalnym z dotychczasowymi działaniami jakie były podejmowane przez GDDKiA.

Zgodnie z podpisanym dziś dokumentem obwodnica Góry Kalwarii powstanie najpóźniej do listopada 2019 r. W trakcie 35 miesięcy robót oprócz głównej inwestycji wyremontowane zostaną zastępowane przez obwodnicę odcinki DK 79 i DK 50. Cała inwestycja zostanie zrealizowana za kwotę 313 mln zł przez konsorcjum spółek Intercor oraz Planeta. Nadzór nad pracami sprawować będzie Egis Polska Inżynieria sp. z o.o.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *