Świąteczna zbiórka żywności

Od dziś do niedzieli można włączyć się w zbiórkę żywności organizowaną przez Federację Polskich Banków Żywności.

Organizowana po raz 17 zbiórka ma wesprzeć podopiecznych fundacji charytatywnych na terenie całej Polski. Przekazane produkty trafią do jadłodajni dla ubogich, rodzin wielodzietnych, świetlic, osób chorych i samotnych a także bezdomnych i bezrobotnych. Organizatorzy proszą o przekazywanie produktów z dłuższym terminem przydatności do spożycia (np: olej, ryż, makaron, czekolada i słodycze, konserwy, cukier, mąka). Na terenie naszej gminy w akcji biorą udział sklepy Vivo (ul Kalwaryjska i Wyszyńskiego), Biedronka (ul. Pijarska i Wojska Polskiego) oraz Tesco.

Do końca grudnia banki żywności wesprzeć można wysyłając SMS o treści POMAGAM na numer 75 365 (koszt 5 złotych + VAT) a także robiąc zakupy w sklepach charytatywnych sieci Piotr i Paweł (www.e-piotripawel.pl/zakupycharytatywny/index/asortyment) oraz Tesco (w przygotowaniu).

Szacuje się, że w Polsce żyje ok. 2,5 miliona osób, które nie mogą zaspokoić swoich potrzeb żywieniowych. Pomoc jaką oferują banki żywności trafia do 1,5 miliona najbardziej potrzebujących Polaków. W 2012 roku banki przekazały łącznie 68 tysięcy ton artykułów spożywczych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *