Święto Wisły, zapowiedź

Święto Wisły w ostatnią sobotę wakacji

Już w najbliższą sobotę piaseczyński WOPR i Sekcja Narciarstwa Wodnego Vistula organizują Święto Wisły.

Impreza odbędzie się w godzinach od 12:00 do 18:00 na tamie dojazdowej w Brzuminie/Ostrówku.

Tradycyjnie program Święta Wisły przewiduje szereg ciekawych atrakcji, które zainteresują dzieci i dorosłych:

• Nordic walking – nauka i spacer doliną Wisły. Zajęcia prowadzi instruktor nordic walkingu Cezary Wolski. Celem jest propagowanie zdrowego stylu życia poprzez upowszechnienie nowych trendów w zakresie rekreacji ruchowej i aktywnych metod spędzania wolnego czasu a także zapoznanie uczestników spaceru z bogactwem przyrodniczym Wisły. Planowane rozpoczęcie marszu na tamie dojazdowej w Ostrówiku ok. godz. 12.30. Ponadto, na tamie odbędzie się prezentacja tej dyscypliny i szkolenie dla wszystkich chętnych, zainteresowane osoby będą mogły skorzystać z porad instruktora.

• Mini turniej siatkówki plażowej – Zespoły dwuosobowe, z podziałem na kobiety i mężczyzn, rozegrają mecze na nadwiślańskiej plaży w Ostrówiku. Dla zwycięskich drużyn puchary, dyplomy i medale. Turniej poprowadzi doświadczony zawodnik Milan Miłek. Zapisy telefonicznie: 512 834 237

• Narty wodne i wakeboard – nauka pływania dla dzieci i młodzieży (tama w Ostrówiku). Zajęcia prowadzi instruktor narciarstwa wodnego Piotr Rytko. Wymagana jest zgoda rodziców na udział dzieci i młodzieży w wieku do 18 lat w nauce pływania na nartach wodnych. Zapisy na tamie w dniu imprezy.

• Koło wodne –holowanie na kole dzieci i młodzieży oraz przejażdżki motorówką na Wiśle (tama w Ostrówiku). Zajęcia prowadzi instruktor sportu motorowodnego Paweł Szczepański. W przypadku dzieci i młodzieży do 18 lat wymagana jest zgoda rodziców na skorzystanie z tych atrakcji. Zapisy na tamie w dniu imprezy.

• Bezpieczny wypoczynek nad wodą – Pokaz ratownictwa wodnego i pierwszej pomocy (tama w Ostrówiku ok. godz. 14.00). Pokaz przeprowadzony przez ratowników wodnych Drużyny Ratunkowo – Poszukiwawczej w Górze Kalwarii oraz strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej w Górze Kalwarii.

• Przejażdżki na łodziach ratunkowych WOPR oraz OSP z Góry Kalwarii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *