Chcą, by ich adres brzmiał: Góra Kalwaria

Czy dwa fragmenty Moczydłowa i część Krzaków Czaplinkowskich zostaną włączone w obręb miasta Góra Kalwaria? W tej sprawie będą mogli zabrać głos mieszkańcy – konsultacje społeczne ruszają za kilka dni.

Grupy osób z sołectw Moczydłów i Krzaki Czaplinkowskie, graniczących z Górą Kalwarią, wystąpiły z wnioskami do urzędu gminy o przyłączenie fragmentów swoich wsi do miasta. W przypadku Moczydłowa chodzi o nowe osiedle Rezydencja przy drodze 724 (Góra Kalwaria – Konstancin-Jeziorna) oraz o część tzw. PGR-u Moczydłów, znajdującą się przy drodze 79 (Góra Kalwaria – Piaseczno). Natomiast w przypadku Krzaków Czaplinkowskich mowa jest o dawnym sołectwie Kalwaryjka.

Urząd gminy w odpowiedzi postanowił sporządzić stosowną uchwałę (o przeprowadzeniu konsultacji społecznych w sprawie ewentualnego przyłączenia). Rada Miejska – w sierpniu bieżącego roku – ją przegłosowała.

W efekcie 29 września o godz. 19.00 w Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii (ul. por. Białka 9) odbędzie się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców. Wnioskodawcy poinformują na nim, dlaczego chcą zmiany granic miasta. Będzie także można – poprzez wypełnienie ankiety – opowiedzieć się za ową zmianą lub przeciw niej.

Wyrazić swoje zdanie na ten temat będą mogli Państwo jednak już od 23 września, aż do 21 października. Ankiety oraz urny będą dostępne w następujących miejscach:

– Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, ul. 3 Maja 10 (kancelaria na parterze),
– Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. por. Białka 9,
– Gminna Biblioteka Publiczna w Górze Kalwarii, ul. ks. Sajny 1,
– Miejski Zespół Basenowo-Rekreacyjny w Górze Kalwarii, ul. Pijarska 119,
– u sołtysów: Moczydłów 39; Krzaki Czaplinkowskie, ul. Główna 24.

Ankiety można będzie też wydrukować ze strony www.gorakalwaria.pl (załączniki obok artykułu) lub pobrać je z linków poniżej:

Ankieta Krzaki Czaplinkowskie
Ankieta Moczydlów
Ankieta Góra Kalwaria

Będzie również możliwość wypowiedzenia się drogą elektroniczną – za pośrednictwem strony www.decyduj.gorakalwaria.pl.

Uwaga, udział w konsultacjach społecznych mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Moczydłowa, Krzaków Czaplinkowskich oraz Góry Kalwarii.

Po ich zakończeniu urząd gminy złoży wniosek dotyczący kwestii powiększenia miasta do ministra spraw wewnętrznych i administracji (za pośrednictwem wojewody mazowieckiego i z jego opinią).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *