Kranówka o zapachu domestosa

W czwartkowy wieczór w kranach na terenie znacznej części Góry Kalwarii pojawiła się woda o wyjątkowo nieprzyjemnym zapachu i smaku.

Powodem zmiany parametrów wody było przedostanie się do instalacji wód gruntowych i wynikająca z tego konieczność dezynfekcji. Woda została odkażona maksymalnie dopuszczalną dawką chloru.

Aktualizacja: Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Piasecznie informuje, że woda w sieci na terenie Góry Kalwarii została skażona bakteriologicznie i nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu! Wody można używać do celów sanitarnych.

Aktualizacja:

ZGK w oficjalnym komunikacie poinformował o tym, gdzie dostarczana jest skażona woda. Według tej informacji są to ulice na os. Parcela, blokach przy ul. Pijarskiej i ul. Wyszyńskiego, ul. Chopina, ul. Budowlanych, ul. Rybie, os. Marianki, ul. 11 Listopada, ul. Wojska Polskiego. Na pozostałym obszarze miasta woda jest zdatna do picia.

Zastępcze źródła wody zostaną umieszczone: na rogu ulic Żwirki i Wigury oraz Batorego, przy ul. Marianki, przy ul. Głowackiego, przy ul. Chopina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *