Leczył bez uprawnień

Policjanci z komisariatu w Górze Kalwarii weszli do gabinetu lekarskiego w jednej z przychodni lekarskich na terenie miasta i aresztowali mężczyznę podającego się za ortopedę.


Przed kilku dniami w Starachowicach z policją skontaktował się lekarz, który zawiadomił, że ktoś posługujący się jego danymi stara się o przyjęcie do pracy w jednym z warszawskich szpitali. W wyniku przeprowadzonego śledztwa funkcjonariusze z Góry Kalwarii wkroczyli do gabinetu w trakcie trwającej wizyty i zażądali od prowadzącego badanie lekarza przedstawienia dokumentów poświadczających prawo do wykonywania zawodu. Mężczyzna przedstawił dyplom ukończenia studiów oraz kartę potwierdzającą przynależność do Okręgowej Izby Lekarskiej. Dokumenty okazały się być sfałszowane – choć widniało na nich imię i nazwisko prawdziwego lekarza zmieniono na nich zdjęcia i numery seryjne. Przeszukanie w miejscu zamieszkania doprowadziło do ujawnienia kolejnych sfałszowanych dokumentów i pieczątek, w tym dyplomu ukończenia specjalizacji w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Śledztwo wykazało ponadto, że mężczyzna zatrudniony był w trzech placówkach medycznych na terenie Warszawy, Góry Kalwarii i Otwocka od października 2016.

Decyzją sądu 29 letni mężczyzna został osadzony na 3 miesiące w areszcie – za popełnione czyny grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

zdjęcie: KPP w Piasecznie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *