Ośodek dla uchodźców w Lininie

Podpisz petycję w sprawie Ośrodka dla Uchodźców

Do końca maja stowarzyszenia z naszej gminy zbierają podpisy pod wnioskiem do Ministra Spraw Wewnętrznych w sprawie likwidacji Ośrodka dla Uchodźców w Lininie.

Zbiórka podpisów związana jest z wydarzeniami z początku kwietnia. Pomiędzy uczniami dojeżdżającymi gimbusem do szkoły w Coniewie wybuchła sprzeczka, która przeniosła się na teren szkoły. Do placówki tuż przed rozpoczęciem lekcji przybyli mieszkańcy Ośrodka, którzy usiłowali interweniować w sprawie dziecka uczestniczącego w zajściu. W trakcie zdarzenia doszło do przepychanek, jeden z nauczycieli został uderzony, połamano mu też okulary. Na miejsce została wezwana policja, funkcjonariusze na miejscu ograniczyli się do wylegitymowania sprawców. Z uwagi na obecność agresywnych osób na terenie szkoły, dzieci pozostawały w klasach przez dwie godziny. W sprawie naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego wszczęte zostało śledztwo przez prokuraturę. Po miesiącu od zdarzenia policja zatrzymała sprawcę, którym okazał się być uchodźca z Czeczenii.

Wydarzenia w szkole w Coniewie odbiły się szerokim echem w polskim Internecie. Informacja przekazywana przez media elektronicznie była komentowana przez tysiące użytkowników sieci. Najczęściej pojawiającymi się opiniami była konstatacja, że sytuacja w Polsce zaczyna przypominać wydarzenia, które mają miejsce w Europie Zachodniej. Internauci masowo domagali się deportacji wszystkich obcokrajowców biorących udział w zdarzeniu i ich rodzin, zamknięcia ośrodka i granic dla imigrantów. Przywoływano również film zamieszczony kilka lat temu w serwisie youtube, na którym nagrana jest dyskusja pomiędzy muzułmańskimi mieszkańcami ośrodka, a pozostałymi, na którym słyszymy, że na terenie Ośrodka mieszkają muzułmanie i w związku z tym jest to obszar, na którym obowiązywać mają zasady islamu. Wiele gorzkich słów padło również pod adresem policji z Góry Kalwarii oraz władz gminy.

Sprawą zainteresowały się media związane z Ruchem Narodowym, które starały się przedstawić sytuację mieszkańców naszej gminy i perypetie związane z obecnością na naszym terenie wspomnianego Ośrodka dla Uchodźców. Cały film można obejrzeć TUTAJ.

Lista punktów w których można podpisać petycję:

AL-DOM ul. Sobieskiego 21 Góra Kalwaria
eMK Med ul. por. Jana Białka 5 Góra Kalwaria
Restauracja Marysieńka ul. Dominikańska 7 Góra Kalwaria
Punkt DPD ul. Armii Krajowej 5i Góra Kalwaria
Biuro Usług Płatniczych ul. Dominikańska 7 Góra Kalwaria

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *