Zmiany w odbiorze śmieci

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria udostępnił nowy harmonogram odbioru śmieci, który zacznie obowiązywać wraz z rozpoczęciem 2015 roku.

Zmiany w odbiorze odpadów komunalnych związane są z uwagami jakie wpłynęły do ratusza od momentu zmian w gospodarce śmieciowej oraz zmianą firmy odbierającej odpady – przetarg na obsługę naszej gminy wygrała firma Remondis.

Zmiany w segregacji i częstotliwości odbiorów śmieci

Nowe zasady segregacji śmieci nie będą zbytnio odbiegały od dotychczasowej praktyki. Istotną różnicą, która zapewne w początkowej fazie obowiązywania nowych wytycznych sprawi mieszkańcom najwięcej kłopotu będzie konieczność osobnej segregacji szkła. Worki z odpadami szklanymi będą odbierane raz w miesiącu. Pozostałe zasady oddzielania frakcji suchej i mokrej się nie zmieniają. Oczekiwaną przez mieszkańców zmianą jest odbiór sprzed posesji popiołu (od października do kwietnia) oraz odpadów zielonych (od maja do września). Dotychczas właściciele domów jednorodzinnych zobowiązani byli do ich samodzielnego dowożenia do PSZOKu w Górze Kalwarii.

Odbiór śmieci będzie się odbywał również w soboty! Co 2 tygodnie śmieciarki odbierać będą odpady zmieszane i suche oraz popiół i odpady zielone. Raz w miesiącu firma zabierze od nas szkło. Odpady należy wystawić przed posesję przed godziną 7:00!

Ważna uwaga – pierwsze śmieciarki Remondis pojawią się przed naszymi posesjami już 2 stycznia (piątek) – mieszańcy sektora III w tym dniu powinni wystawić przed posesje worki ze śmieciami segregowanymi. W sobotę, 3 stycznia w Górze Kalwarii w sektorze I nastąpi zbiórka popiołu, a z sektora II śmieci segregowanych.

Podział gminy na sektory

Gmina została podzielona na cztery sektory. Linią graniczną w mieście jest ulica Kalwaryjska. Do pierwszego sektora zaliczono wszystkie ulice w Górze Kalwarii położone na północ od Kalwaryjskiej. Sektor II to ulica Kalwaryjska oraz wszystkie ulice położone na południe wraz z ulicami św. Antoniego i Piłsudskiego. Obszary wiejskie rozgranicza linia kolejowa z Pilawy do Skierniewic. Sektor III obejmuje północną część gminy (Baniocha, Brześce, Czarny Las, Dobiesz, Kąty, Łubna, Ługówka, Moczydłów, Mikówiec, Podłęcze,Solec, Sierzchów, Szymanów, Tomice, Wojciechowice oraz Wólki Dworska i Załęska). Pozostałe wsie (Aleksandrów, Borki, Buczynów, Brzumin, Coniew, Czachówek, Czaplin, Czaplinek, Cendrowice, Czersk, Dębówka, Julianów, Karolina, Kępa Radwankowska, Królewski Las, Krzaki Czaplinkowskie, Linin, Obręb, Ostrówik, Pęcław, Podgóra, Podosowa, Potycz, Sobików i Wicentów) zlokalizowane są w sektorze IV.

Szczegółowe harmonogramy odbioru odpadów w roku 2015.

Komentarz do artykułu “Zmiany w odbiorze śmieci”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *