Nie żyje Sławomir Opala

Sławomir Opala, znany policjant wydziału zabójstw KSP oraz pierwowzór głównego bohatera serialu „Pitbull” odebrał sobie życie w domu rodziców w Górze Kalwarii.

Do tragedii doszło w nocy z soboty na niedzielę. Jak podkreślają znajomi policjanta nic nie wskazywało, by kłopoty, z którymi zmagał się ś. p. Sławomir Opala doprowadziły go do podjęcia tragicznej decyzji.

Kim był Sławomir Opala? Sam o sobie mówił, że jest psem z wykształcenia. Inaczej niż większość funkcjonariuszy policji nie uważał, by to określenie było negatywne. Pies dla niego był synonimem wierności oraz walki do samego końca. Jako funkcjonariusz wydziału zabójstw w Komendzie Stołecznej Policji dał się poznać jako skuteczny pracownik. Najtrudniejsze sprawy powierzano do rozwiązania właśnie jemu. Większość spraw jakie prowadził doprowadził do wyjaśnienia i osądzenia sprawców. Jego praca została przedstawiona w serialu „Prawdziwe psy” Patryka Vegi. Następnie ten sam reżyser zrealizował pierwsze odcinki serialu „Pitbull”, w którym pierwowzorem głównego bohatera był Sławomir Opala.

W 2011 r. CBA, opierając się na zeznaniach świadka koronnego, aresztowała Sławomira Opalę pod zarzutami udziału w grupie przestępczej, przyjmowania korzyści majątkowych oraz przekroczenia uprawnień i nielegalnego posiadania broni. Po kilku miesiącach śledztwa Opala zdecydował się dobrowolnie poddać karze, choć do stawianych mu zarzutów nigdy się nie przyznał. Po odbyciu 2,5 letniej kary pozbawienia wolności próbował na nowo ułożyć sobie życie, a nawet planował wydanie książki opowiadającej o jego pracy w policji i późniejszym pobycie w więzieniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *