Podsumowanie XXII finału WOŚP

Ponad 29 000 złotych oraz 13,5 litra krwi zebrano w trakcie tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na terenie gminy Góra Kalwaria.

Tegoroczny finał zaczął się już w środę. Tego dnia 30 osób oddało krew, której nie da się niczym zastąpić w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia.

Tradycyjnie już w klubie bilardowym „13” odbył się turniej bilardowy oraz zagrał zespół Manaus. Drugim zespołem, który włączył się w organizację finału był raper ZWD wraz z grupą BlueSpeaker. W trakcie koncertów licytowano między innymi płytę Arkadiusza Zewara i Pawła Górskiego z utworami Jacka Kaczmarskiego (500 zł) oraz tort (370 zł).

W trakcie tegorocznej zbiórki mieszkańcy po raz pierwszy mogli przekazać datki lecząc zęby w klinice Diamond Denal. Przez 5 godzin czterech stomatologów zebrało na rzecz finału ponad 3 000 złotych.

Na zakończenie zbiórki sztab udał się do siedziby telewizji by osobiście przekazać zgromadzone środki.

Aktualnie trwają jeszcze aukcje, na których sztab z Góry Kalwarii sprzedaje m. in. biżuterię, koszulki i obraz Hanny Oknińskiej – Wiśniewskiej „Most na Sanie”. Aukcje dostępne są pod adresem: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=5796127

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *