Kogut radiowozu

Niedzielny pościg

W niedzielny poranek na terenie naszej gminy rozegrały się sceny rodem z filmów sensacyjnych.

Funkcjonariusze z komisariatu w Górze Kalwarii próbowali zatrzymać do kontroli kierującego oplem Sylwestra S. Gdy mężczyzna zaczął uciekać policjanci ruszyli w pościg. W pewnym momencie kierujący oplem skręcił w leśną drogę. Gdy nie był w stanie dalej jechać postanowił zawrócić. Z impetem ruszył na jednego z funkcjonariuszy (ten na szczęście w porę zdążył uskoczyć) a następnie trzykrotnie uderzając zepchnął radiowóz do rowu by utorować sobie drogę.

O niebezpiecznym piracie powiadomiono piaseczyńską drogówkę, która niezwłocznie rozpoczęła poszukiwania drogowego pirata. Tymczasem na miejscu zdarzenia pojawił się mężczyzna, w którym górskokalwaryjscy policjanci rozpoznali sprawcę. Sylwester S. został błyskawicznie aresztowany. W trakcie zatrzymania stawiał opór oraz kierował pod adresem funkcjonariuszy groźby karalne.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty naruszenia nietykalności cielesnej, uszkodzenia mienia i kierowania gróźb karalnych, za które może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

Policja wystąpiła do prokuratury z wnioskiem o tymczasowy areszt. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty dozorem policyjnym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *