niedziela, 20, sierpień 2017

Z KS Nadstal do Legii Warszawa

Posted On środa, 12 luty 2014 00:00 Napisał
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Wychowanek KS Nadstal Kuba Seweryn ma szansę znaleźć się w składzie Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa.

W dniach 3-8 lutego zawodnik wziął udział w czterech treningach a w sobotę razem z innymi zaproszonymi rówieśnikami z rocznika 2004 rozegrał kontrolny mecz z Jagiellonią Białystok, któremu przyglądali się trenerzy grup młodzieżowych warszawskiej Legii. W trakcie spotkania oceniane były umiejętności i predyspozycje zawodników oraz to w jaki sposób prezentują się na tle bardziej doświadczonych kolegów trenujących w Akademii. W trakcie sprawdzianu Kuba pokazał się z bardzo dobrej strony. Trenerzy wysoko ocenili umiejętności piłkarskie i zapowiedzieli, że będą uważnie obserwowali jego postępy.

Kuba trenuje piłkę nożną od trzech lat. Przez pierwszy rok był bramkarzem w KS Korona, a od dwóch lat jest zawodnikiem KS Nadstal. W nowym klubie zamiast stać na bramce gra w pomocy i obronie. Zmiana pozycji w grze  okazała się być trafną decyzją. "Sewek" bardzo szybko zaczął robić postępy i zwracać na swoją grę uwagę trenerów innych klubów.

Zaproszenie do prezentacji swoich umiejętności przed trenerami Akademii Piłkarskiej Legii to wyróżnienie nie tylko dla dobrze rokującego zawodnika, ale i dla klubu, w którym trenuje. Trenerzy uważanej za najlepszą w Polsce szkółki piłkarskiej starają się wyszukiwać prawdziwe talenty. Oprócz kompleksowego wyszkolenia zawodników dużą wagę przykłada się do wychowania chłopców na prawych ludzi. W wychowaniu ważna jest również edukacja. Rokrocznie maturę zdaje ponad 90% doskonalących swoje umiejętności sportowe w szkółce młodych ludzi.

Czytany 511 razy
zeki

"A teraz prędko, zanim zorientujemy się, że to bez sensu" - król Julian

Artykuły powiązane